• Jarný pozdrav

Vytvorili ho naši najmladší animátori pod vedením p. uč. Janky Szabóovej Kolesnáč. Všetkým prajeme krásne veľkonočné sviatky!

• Fotografie z vyučovania v SZUŠ

Naši najmladší študenti usilovne pracujú na svojich autorských projektoch.

• Mikulášska animácia

Vytvorili ju naši najmladší študenti. Všetkým prajeme krásneho Mikuláša!

• Ocenenie z MobilFestu 2023

Čestné uznanie v študentskej kategórií tohtoročného MobilFestu získal za svoj videofilm Nadzvukový turbobanán náš šikovný žiak Richard Fedor. Srdečne gratulujeme!

• BIENÁLE PORTRÉTU KOŠICE

Mesto Košice a Základná umelecká škola Irkutská vyhlasujú BIENÁLE PORTRÉTU KOŠICE - I. ročník medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorby detí a mládeže 2023.

Súťaže sa so svojimi dielami zúčastňujú naši žiaci výtvarného odboru SZUŠ.

Držíme palce!

• 8. ročník Mobilfestu začína!

Mobilfest 2023 prináša niekoľko noviniek - okrem kategórie videofilmov sa rozrastá aj o fotografickú súťaž.

Svoje diela môžete prihlasovať do súťaže do 30. októbra 2023.

Prihlasovací formulár aj všetky potrebné informácie nájdete na novej webovej stránke festivalu:

• DOPLŇUJÚCE PRIJÍMACIE TALENTOVÉ SKÚŠKY

6. 9. 2023

Riaditeľka Súkromnej základnej umeleckej školy, Petzvalova 2 v Košiciach oznamuje, že doplňujúce prijímacie skúšky do Výtvarného odboru a Odboru audiovizuálnej a multimediálnej tvorby SZUŠ, Petzvalova 2 pre uchádzačov do prípravného štúdia, základného štúdia a štúdia pre dospelých pre školský rok 2023/2024 sa uskutočnia v priestoroch a termínoch podľa nasledovného harmonogramu:

Miesto konania: Fotografický ateliér (Petzvalova 2, prízemie)

Deň a čas:  6., 7. a 8. septembra 2023 od 13.00 hod. do 17.00 hod.

(v polhodinových intervaloch)

Pre výtvarný odbor sú povinné 2 domáce výtvarné práce v tlačenej alebo digitálnej verzii, pre odbor audiovizuálnej a multimediálnej tvorby 5 fotografií v tlačenej alebo digitálnej verzii.

Prihlášku na štúdium je možné vyplniť elektronicky, prostredníctvom formulára na webstránke školy, alebo osobne v priestoroch SZUŠ.

PONÚKAME ŠTÚDIUM V TÝCHTO ODBOROCH:

Výtvarný odbor zameraný na kresbu, maľbu, fotografiu a animovanú tvorbu pre uchádzačov od 5 rokov veku

PODMIENKY: vek od 5 rokov a splnenie požadovaných predpokladov – úspešné vykonanie prijímacej skúšky

Odbor audiovizuálnej a multimediálnej tvorby pre uchádzačov od 8 rokov veku

PODMIENKY: vek od 8 rokov a splnenie požadovaných predpokladov – úspešné vykonanie prijímacej skúšky

Talentová skúška pozostáva z hodnotenia ukážok vlastných výtvarných prác a praktickej časti (kresba, maľba, grafika) – overujú sa schopnosti priestorového, farebného a tvarového vnímania a vyjadrovacie schopnosti výtvarným prejavom podľa skutočnosti a podľa predstavy. Úspešný je uchádzač s výsledným hodnotením prijímacej komisie s priemerom hodnotenia nie vyšším ako 2.

PhDr. Jarmila Uhríková, riaditeľka SZUŠ

• Tvoríme a súťažíme

Naši malí výtvarníci zaslali práce na výtvarnú súťaž Cestička umením, ktorú vyhlásila Základná umelecká škola Kráľovský Chlmec. Tohtoročnou témou súťaže je Čarovný Egypt.

Držíme im prsty!

• Jar je tu!

Veľmi milá a jarná animácia našich zuškárov.

• Animujeme veľkonočné pozdravy

Animovaná tvorba našich najmenších zuškárov na tému Veľká noc.

• Animácia stoptrikom

V tomto týždni si žiaci vyskúšali animáciu v priestore stoptrikom.

• Súťažíme s výtvarnou tvorbou

Naši najmenší výtvarníci vytvorili kolekciu prác, ktorú sme zaslali na 3. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Lofflera.

Držíme palce!

• Vianočné prázdniny a Vianočný pozdrav 🎄

Riaditeľstvo ZUŠ oznamuje žiakom a rodičom, že Vianočné prázdniny sa začínajú od 23. decembra 2022 do 8. januára 2023. Vyučovanie sa začína 9. januára 2023 (pondelok).

🎄Riaditeľstvo ZUŠ Vám praje príjemné prežitie Vianočných sviatkov v kruhu svojich najbližších a Šťastný Nový rok.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Autor: Timea Laura Kováčová, (II.V)

• Fantastické zvieratko 🐹

Skvelá spolupráca našich najmladších animátorov na téme "Fantastické zvieratko". 👩🏼‍🎨🧑🏼‍🎨✂️🎬

Animujeme vianočné a novoročné pozdravy 🎄

🎅 Usilovná príprava animovaných vianočných a novoročných pozdravov našimi zuškármi 🧑‍🎄

• Úspech v súťaži MobilFest 2022 🎬

V pondelok 31. októbra sme mali možnosť sledovať živý prenos zo slávnostného vyhodnotenia tohtoročného MobilFestu. Živý prenos nájdete v archíve - https://www.facebook.com/MobilFestSlovensko/videos/2348523861961563 .

Srdečne gratulujeme našim úspešným žiakom, ktorí si odnášajú skvelé umiestnenie v jednotlivých kategóriách:

Kategória DETI (do 14 rokov)

2. miestoEva Szabóová - Maliarka Jeseň (SZUŠ Petzvalova 2, Košice, z triedy PŠ.V)

3. miestoŠimon Salanci - Štipľavá práca (SZUŠ Petzvalova 2, Košice, z triedy II.V)

Kategória DOSPELÍ (18 rokov a viac)

2. miesto - Štefan Haško a kolektív SZUŠ Petzvalova 2, Košice - Severské video, z tried I.A a II.A

• Maliarka Jeseň

Predstavujeme animák 🎬najmladšej zuškárky Evičky s názvom "Maliarka Jeseň", s ktorým súťaží v MobiFeste. Ddržíme prsty aj palce Evička😊🍀

• Z výtvarných návrhov je už krátky animák

Predstavujeme prvý krátky animovaný filmík zuškárov vo výtvarnom odbore.

• Zuškári natočili krátky hraný film a zapojili sa do MobilFestu

Tvorivé okamihy z hodín odboru audiovizuálnej a multimediálnej tvorby pod vedením Bc. Nicol Želtvayovej a Mgr. Štefana Haška, PhD. 🤗 Zároveň pripájame krátky ZUŠ-kársky hraný film, s ktorým súťažia v MobilFeste 🎬.

Prajeme im veľa šťastia 🍀

• Prvé návrhy pre animáciu

Priprava výtvarných návrhov na animáciu našich najmladších žiakov ZUŠ a príprava plôškovej animácie pod vedením Mgr. art. Janky Szabóovej, ArtD.