Navigácia

 • OZNAM od 11.1.2021

  OZNAM od 11.1.2021

  Na základe rozhodnutia ministra školstva SR sa od 11. januára 2021 mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách a prevádzku školských zariadení až do odvolania. Výučba prebieha dištančne.

  Riaditeľka školy

  Rozhodnutie ministra z 8. 1. 2021 s účinnosťou od 11. 1. 2021

 • Oznam

  Oznam
  12. 10. 2020

  Na základe rozhodnutia ministra školstva SR sa od 12.10.2020 mimoriadne prerušuje skupinové vyučovanie v základnej umeleckej škole až do odvolania, tzn. vyučovanie vo všetkých odboroch našej ZUŠ (výtvarný odbor, literárno- dramatický odbor, odbor audiovizuálnej a multimediálnej tvorby).

  Riaditeľka školy

 • Luminografia

  Naši šikovní žiaci audiovizuálnej tvorby si vyskúšali fotografickú techniku luminografie a experimenty s farebnymi filtrami a dlhým expozičným časom:

 • Zoznam tried, odborov a učiteľov v šk. roku 2020/2021

 • Prijímacie skúšky - prihlášky pre školský rok 2020/2021

  28. 4. 2020

  Na základe rozhodnutia Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR o hodnotení, organizácii záverečnej skúšky a prijímacom konaní žiakov základných umeleckých škôl v čase mimoriadnej situácie v školskom roku 2019/2020 zo dňa 28.4.2020 sa prihlášky na štúdium  v literárno-dramatickom odbore, výtvarnom a odbore audiovizuálnej a multimediálnej tvorby  

  podávajú od 1. mája do 30. júna 2020 a to:

   

  1. elektronicky na webe školy https://szusfilmova.edupage.org v časti „Elektronická prihláška“ (klikni na https://szusfilmova.edupage.org/register/?eqa=d2hhdD1mb3Jt)

  alebo

  2. vyplnenú prihlášku http://www.zussenec.sk/wp-content/plugins/attachment-file-icons/mime/doc-icon.pngPrihlaska_ZUS_2020_21.docx zaslať poštou na adresu školy: SZUŠ, Petzvalova 2, 040 11 Košice


  Prijímacie skúšky sa uskutočnia v termíne od 7. do 10. septembra 2020 na jednotlivé odbory. Presný termín bude uverejnený na webovom sídle základnej umeleckej  školy a verejne dostupnom mieste.

 • Prerušenie vyučovania v školách a školských zariadeniach

  Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 v nadväznosti na prerušenie od 16. marca 2020 do 29. marca 2020 prerušuje aj naďalej vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 30. marca 2020 do odvolania.

 • Usmernenie ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR vo veci prerušenia vyučovania v školách a školských zariadeniach

  Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane.

   

 • Úspechy ZUŠ na Mobilfeste 2019

  Tím študentov ZUŠ pod vedením pedagóga Štefana Haška a Igora Bondarenka získal cenu za najlepšie video na festivale MOBIL FEST 2019 v špeciálnej kategórii "Reklama na Steam Factory". Víťazom srdečne gratulujeme.

   

 • Zoznam tried, odborov a vedúcich v šk. roku 2019/2020

  Rozvrh_ZUS_2019_20.pdf

  https://szusfilmova.edupage.org/text2/

 • Súťaž MOBILFEST 2019

 • Zlatá klapka 2019

  Zlatá klapka 2019

  Blíži sa uzávierka súťaže Zlatá klapka...do 31.1.2019 (rozhoduje dátum podania na pošte).

  Pre všetkých, ktorých baví nakrúcanie vlastných videí, pre všetkých, ktorí si chcú svoje práce porovnať s rovesníkmi z celého Slovenska a vypočuť si názor profesionálov je tu celoslovenská súťaž v audiovizuálnej a multimediálnej tvorbe detí a mládeže

  https://www.zusjanaalbrechta.eu/zlata%2Dklap…/d-1833/p1=2436

 • Mobilfest 2018

  Gratulujeme kolektívu našich ZUŠkárov k čestnému uznaniu na Mobilfeste 2018!

 • Štartuje štvrtý ročník MobilFestu (1.10. - 31.10.2018)

  Štartuje štvrtý ročník MobilFestu (1.10. - 31.10.2018)

  Súkromná stredná umelecká škola filmová v Košiciach vyhlasuje 4. ročník súťažného festivalu filmov nakrútených na mobilné telefóny – MobilFest 2018.

  Zábery z mobilných telefónov využívajú vo filmoch i známi hollywoodski režiséri. Nakrúcanie videí mobilom je dnes popri sociálnych sieťach a globalizácii ďalším znakom súčasnej spoločnosti.

  „Chceme dať šancu všetkým. A ako môže nakrúcať každý? No predsa mobilom!“ opísala zrod myšlienky Mobilfestu jeho autorka, riaditeľka Súkromnej strednej umeleckej školy filmovej v Košiciach Jarmila Uhríková.

  Festival filmov nakrútených mobilom je jedinečný projekt, do ktorého sa môže zapojiť každý, kto v sebe skrýva tvorivý potenciál. Široká škála technických možností mobilných telefónov nepozná hranice. Presne tak ako umelecká tvorba, ktorej sa nekladú žiadne bariéry. Stačí byť originálny a pracovať na svojom talente.

  Krátke videá môžete kreovať a posielať do súťaže MobilFest 2018 od 1. októbra do 31. októbra 2018, prostredníctvom formulára na webovej stránke www.mobilfest.eu. Zaslané videá musia mať minimálnu dĺžku 30 sekúnd a nemôžu trvať viac ako 5 minút.

  Tento rok vyhlasujú organizátori MobilFestu v spolupráci so Združením CKM SYTS, špeciálnu kategóriu pre stredoškolákov s názvom „Ako ušetriť s ISICom 50€“.  Úlohou je nakrútiť krátky videospot o tom ako a kde môže študent ušetriť s preukazom ISIC päťdesiat eur.

  O ocenených dielach rozhodne porota. Výsledky Mobilfestu budú známe v novembri 2018 na slávnostnom vyhodnotení v OC Optima v rámci IT SHOW Datacomp .

  Súťaží sa v troch kategóriách

  I. DOSPELÍ (nad 18 rokov),

  1. filmy (hrané, dokumentárne, animované, videoklip),

  2. art video,

  3. kreatívne filmové techniky

  II. ŠTUDENTI A ŽIACI (14 – 18 rokov),

  1. filmy (hrané, dokumentárne, animované, videoklip),

  2. art video,

  3. kreatívne filmové techniky

  4. špeciálna kategória: Môj život s ISICom.

  III. DETI (do 14 rokov),

  1. voľná tvorba.

  Svoje diela môžu súťažiaci posielať cez formulár na webovej stránke http://www.mobilfest.eu/prihlasit-video/.

  Buďte v obraze a sledujte aj našu facebook stránku Mobilfest.

 • Natáčanie tanečného videoklipu

 • Zlatá klapka 2018

  Prinášame Vám niekoľko fotografií z galavečera a vyhodnotenia tohtoročnej "Zlatej klapky", kde bol ocenený Šimon Šebo (víťaz v kategórii: "Réžia" (15-19 r.), a "Kamera")a Valér Futej (víťaz v kategórii "Námet & Scenár").

  Gratulujeme tiež nominovaným autorom, a to Benjamínovi Halkovi, Samuelovi Miščíkovi, Lare Polovkovej, Ivanovi Koribaničovi, Lívii Havlíčkovej a Karolovi Žilovi! Pripomíname tiež, že nový ročník Zlatej klapky bol zahájený,podrobnejšie info tu: http://www.zusjanaalbrechta.eu/zlata-klapka/d-1833

  foto: Karin Kissová

 • Máš umelecké črevo?

  Druháci OAMT sa zapojili do súťaže "Máš umelecké črevo", vyhlásenej Národnou galériou v Bratislave. Žiaci sa rozdelili na tímy a počas štyroch mesiacov pracovali na svojich projektoch na tému Identita. Semifinále súťaže sa konalo 22.3.2018 vo Východoslovenskej galérii, kde svoje projekty prezentovali pred odbornou komisiou v podobe multimediálnej prezentácie a vlastného vystúpenia.

  1. tím: Viktória Krajňáková a Nina Ciglanová

  2. tím: Tamara Mižáková a Samuel Alex Jasaň

  Pedagogické vedenie: Erik Sikora

 • Tlač z výšky - I.VA s Mgr. Kurucovou

  19. 2. 2018

  Tlač z výšky je charakterizovaná reliéfnou tlačovou formou. S touto technikou sa dnes oboznámili a zároveň si ju vyskúšali naši najmenší zuškári z výtvarného odboru pod vedením Mgr. Kurucovej s pedagógmi Ing. Tatarkom a Ing. Hirjakovou. Fotografie: Mgr. art. Kubásová

  Tlač z výšky alebo vysoká tlač je najstaršou tlačiarenskou technikou. Princíp tlače spočíva v tom, že požadovaný obraz sa nanesie na tlačovú formu a miesta, ktoré sa nemajú otláčať, sa mechanicky, prípadne chemicky odstránia. Na vyvýšené (neodstránené) miesta je nanesená tlačová farba a táto sa za pôsobenia tlaku otlačí na papier alebo iný podklad. Tlačiace prvky sú teda vyvýšené nad prvky netlačiace. Pri navaľovaní tlačovej farby na tlačovú formu sa táto nanesie iba na povrch vyvýšených tlačiacich prvkov. Vyryté časti, ktoré nevystupujú z reliéfu, zostanú na odtlačku biele.

 • SÚŤAŽ: ZLATÁ KLAPKA (uzávierka/zmena 31.1.2018)

  Pre všetkých, ktorých baví nakrúcanie vlastných videí, pre všetkých, ktorí si chcú svoje práce porovnať s rovesníkmi z celého Slovenska a vypočuť si názor profesionálov je tu celoslovenská súťaž v audiovizuálnej a multimediálnej tvorbe detí a mládeže:

  ZLATÁ KLAPKA

   
  Vyhlasovateľ súťaže: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
   
  Hlavný organizátor súťaže:
  ZUŠ Jána Albrechta, Topoľčianska 15, 851 01 Bratislava
   
  Kontakt:

  • tel./fax.: 02/63835035
  • e-mail: sdo.zusjalbrechta@gmail.com

  Organizačné pokyny:

  • Súťaž je organizovaná bez nižších postupových kôl
  • Školské kolá môžu organizovať ZUŠ, ZŠ, Stredné školy a CVČ na základe dobrovoľnosti.

  Hlavné súťažné kategórie a časové limity:

  http://www.zusjanaalbrechta.eu/zlata-klapka/d-1833/p1=2436

  Súťažné príspevky - t.j. audiovizuálne alebo multimediálne práce a diela – sa do súťaže prihlasujú nasledujúcim spôsobom:

  Vo vekovej kategórii 10 – 14 rokov ( resp.príspevky súťažiacich vo veku 10 – 14 rokov v otvorených kategóriách):

  • súťažné príspevky a súťažiacich prihlasuje do súťaže ich materská Základná umelecká škola, Základná škola, Stredná škola, alebo Centrum voľného času a to vyplnením a podpísaním prihlášky (odkaz/link na prihlášku nájdete v príslušnej kategórii) a jej doručením poštou na adresu:  ZUŠ Jána Albrechta, Topoľčianska 15, 851 01 Bratislava v termíne od 15.09.2017 do 31.1.2018 (rozhoduje dátum podania na pošte
  • Neoddeliteľnou súčasťou prihlášky je priložené a súčasne s prihláškou doručené DVD SO SÚŤAŽNÝM PRÍSPEVKOM, ktoré MUSÍ obsahovať:
   1. Súťažný príspevok: minimálne požiadavky 1280x720, H.264 25 fps. Súbor musí byť pomenovaný v tvare: meno.priezvisko súťažiaceho_presné označenie kategórie_názov súťažného príspevku  (pozn.: pri viacerých súťažiacich sa udáva priezvisko jedného z nich)
   2. Elektronickú podobu vyplnenej prihlášky.
   Neúplnosť, alebo nekompletnosť požadovanej formy prihlasovania súťažných príspevkov môže mať za následok vyradenie príspevku zo súťaže
   3. Ak sa príspevok prihlasuje do viacerých kategórií stačí priložiť vyplnené prihlášky do príslušných kategórií. Audiovizuálne dielo stačí raz (1 DVD).

  Vo vekovej kategórii 15 - 19 rokov ( resp.príspevky súťažiacich vo veku 15 – 19 rokov v otvorených kategóriách):

  • súťažné príspevky a súťažiacich prihlasuje do súťaže ich materská Základná umelecká škola, Základná škola, Centrum voľného času, alebo samotný súťažiaci osobne -  a to vyplnením a podpísaním prihlášky (odkaz/link na prihlášku nájdete v príslušnej kategórii) jej doručením poštou na adresu: ZUŠ Jána Albrechta, Topoľčianska 15, 851 01 Bratislava v termíne od od 15.09.2017 do 31.1.2018 (rozhoduje dátum podania na pošte)
  • Neoddeliteľnou súčasťou prihlášky je priložené a súčasne s prihláškou doručené DVD SO SÚŤAŽNÝM PRÍSPEVKOM, ktoré MUSÍ obsahovať:
   1. Súťažný príspevok: minimálne požiadavky 1280x720, H.264 25 fps. Súbor musí byť pomenovaný v tvare: meno.priezvisko súťažiaceho_presné označenie kategórie_názov súťažného príspevku  (pozn.: pri viacerých súťažiacich sa udáva priezvisko jedného z nich)
   2. Elektronickú podobu vyplnenej prihlášky.
   Neúplnosť, alebo nekompletnosť požadovanej formy prihlasovania súťažných príspevkov môže mať za následok vyradenie príspevku zo súťaže
   3. Ak sa príspevok prihlasuje do viacerých kategórií stačí priložiť vyplnené prihlášky do príslušných kategórií. Audiovizuálne dielo stačí raz (1 DVD).
  • Ubytovanie zabezpečí organizátor súťaže, náklady na nocľah a cestovné si hradí účastník súťaže sám.
  • Pri prezentácii sa účastník preukáže dokladom preukazujúcim dátum narodenia (preukaz poistenca, rodný list, občiansky preukaz)
  • Občerstvenie v deň vyhlásenia výsledkov hradí usporiadateľ pre všetkých nominovaných a jedného zodpovedného pedagóga za zoskupenie.
  • Súťaž je organizovaná bez nižších postupových kôl. Školské kolá môžu organizovať ZUŠ, ZŠ, Stredné školy a CVČ na základe dobrovoľnosti.
  • Súťažiaci budú hodnotení odbornou porotou v zložení: Bude udelená špeciálna Cena ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR pre súťažný príspevok spĺňajúci dodatkové kritérium: Akékoľvek  otázky, alebo žiadosti o doplňujúce informácie zasielajte písomnou formou na špeciálnu e-mailovú adresu súťaže:  sdo.zusjalbrechta@gmail.com


   ZUŠ Jána Albrechta bude všetky aktuálne informácie súvisiace s priebehom súťaže uverejňovať na svojej web stránke www.zusjanaalbrechta.eu

   Organizačný výbor súťaže ZLATÁ KLAPKA
   • profesor Patrik Pašš - garant Ateliéru strihovej skladby Vysokej školy múzických umení
   • Anton Szomolányi - dekan filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení
   • Zora Hudíková  - vedúca Ústavu mediálnej tvorby - Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy
   • Moderátorka hlavnej spravodajskej relácie televízie JOJ
   • predsedníčkou poroty je  Petra Kolevská -  herečka, moderátorka, scenáristka a  televízna producentka.
   • Súťažný príspevok, uchádzajúci sa o Cenu ministra, musí – v rámci svojej kategórie – obsahovať aj vzdelávaciu, edukatívnu rovinu (t.j. – musí ísť o dielo/príspevok, pri sledovaní ktorého je možné niečo, z odborného hľadiska overené, sa naučiť, alebo dozvedieť)

  Odkazy

  ​​​​​​​Kontakt: Mgr.art. Martin Ťažkýrnosti médií

 • MobilFest štartuje

  13. 6. 2017

  Tretí ročník MobilFestu štartuje

  Súkromná stredná umelecká škola filmová v Košiciach a občianske združenie MediaPark vyhlasujú 3. ročník súťažného festivalu filmov nakrútených na mobilné telefóny – MobilFest 2017. Krátke videá môžete kreovať a posielať do súťaže MobilFest 2017 od 12. júna do 31. októbra 2017, prostredníctvom formulára na webovej stránke www.mobilfest.eu. Zaslané videá musia mať minimálnu dĺžku 30 sekúnd a nemôžu trvať viac ako 5 minút.

  Viac informácií na: http://www.mobilfest.eu/treti-rocnik-mobilfestu-startuje/

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná umelecká škola, Petzvalova 2, Košice
  Petzvalova 2, 040 11 Košice-Západ
 • +421 905 819 348

Fotogaléria